Aktualności

Konkurs "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę" grafika
2015-12-15

Konkurs "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę"

W sezonie zimowym 2015/2016 zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie przyrodniczym na plakat pod hasłem „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”. Konkurs adresowany jest do klas i klubów ekologicznych z przedszkoli i szkół podstawowych mieszczących się na terenie miasta i gminy Brusy, miasta i gminy Chojnice oraz z Konarzyn i Lipnicy. 

"Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - wyniki etapu gminnego grafika
2015-12-15

"Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - wyniki etapu gminnego

W dniu 11 grudnia w Zespole Szkół nr 7 w Chojnicach odbył się etap gminny ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji stanęło dziewięć drużyn z gminy i miasta Chojnice.

Nagrody w akcji "Sprzątanie świata" grafika
2015-12-09

Nagrody w akcji "Sprzątanie świata"

W listopadzie 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Czapiewic, Kłodawy i Kosobud odwiedzili Eksperymentarium w Chojnicach oraz wyłuszczarnię nasion w Klosnowie. Wyjazdy były nagrodami za zaangażowanie się szkół w akcję „Sprzątanie świata”.

Gra terenowa w Zaborskim Parku Krajobrazowym grafika
2015-12-07

Gra terenowa w Zaborskim Parku Krajobrazowym

W dniu 30 listopada odbył się wyjazd dla laureatów etapu szkolnego ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W wycieczce krajoznawczej mającej formę gry terenowej wzięło udział jedenaście drużyn z gminy i miasta Chojnice, gminy Brusy i gminy Konarzyny.

Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - wyniki etapu szkolnego grafika
2015-11-10

Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - wyniki etapu szkolnego

W dniu 6 listopada 2015 roku odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Do rywalizacji przystąpiło 165 gimnazjalistów z miasta i gminy Chojnice, gminy Konarzyny i miasta Brusy.

Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” grafika
2015-10-14

Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Zaborski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza uczniów gimnazjów z gmin: Chojnice, Brusy, Konarzyny oraz gminy miejskiej Chojnice do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Sprzątanie Świata – Polska 2015 - podsumowanie grafika
2015-10-08

Sprzątanie Świata – Polska 2015 - podsumowanie

W miesiącu wrześniu uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego regionu włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Wyprawa - poprawa”. Ogólnopolskim koordynatorem akcji już po raz 22-gi była Fundacja Nasza Ziemia. 

II warsztaty terenowe „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie” grafika
2015-10-06

II warsztaty terenowe „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie”

Zaborski Park Krajobrazowy po raz drugi przeprowadził warsztaty terenowe dla osób dorosłych zatytułowane „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie”. 

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Październik grafika
2015-09-25

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Październik

Październik to niemal ostatni większy wysiłek ogrodnika w sezonie. Zbieramy ostatnie plony i przygotowujemy ogród na nadejście zimy. W nawale prac nie zapominajmy jednak o zwierzętach w ogrodzie! Zapraszamy do przeczytania porad dla ogrodnika-przyrodnika na październik.

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Wrzesień grafika
2015-09-04

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Wrzesień

We wrześniu wyraźnie widać jak przyroda przygotowuje się do zimowego odpoczynku. Ptaki intensywnie żerują, by przeżyć nad-chodzący zimny czas lub długie wędrówki. Jeże, ropuchy i owady penetrują nasz ogród w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia na zimę. Dla ogrodnika-przyrodnika początek jesieni to również bardzo intensywny czas.

Święto raka szlachetnego w Charzykowach grafika
2015-07-27

Święto raka szlachetnego w Charzykowach

W sobotę 25 lipca wokół Amfiteatru w Charzykowach odbyło się pomorskie "Święto raka szlachetnego", będące elementem projektu czynnej ochrony tego gatunku w jeziorach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Zapraszamy na Święto Raka Szlachetnego w Charzykowach! grafika
2015-07-14

Zapraszamy na Święto Raka Szlachetnego w Charzykowach!

Serdecznie zapraszaamy na "Święto Raka Szlachetnego", które odbędzie się w sobotę 25 lipca w Amfiteatrze im. Ottona Weilanda w Charzykowach w godzinach od 10.00 do 15.00. 

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Lipiec grafika
2015-07-03

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Lipiec

Lipiec to miesiąc motyli! Oprócz walorów estetycznych motyle to również ważni zapylacze roślin ogrodowych. Zapraszamy do zapoznania się z poradami dla ogrodnika-przyrodnika na lipiec! 

Promocja akcji edukacyjnej „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuje!” na festynach ekologicznych. grafika
2015-06-30

Promocja akcji edukacyjnej „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuje!” na festynach ekologicznych.

W ramach kampanii edukacyjnej „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuje!” pracownicy Zaborskiego PK brali udział w  festynach ekologicznych.

Laureaci konkursu w rezerwacie przyrody "Ptasi Raj" na Wyspie Sobieszewskiej grafika
2015-06-30

Laureaci konkursu w rezerwacie przyrody "Ptasi Raj" na Wyspie Sobieszewskiej

W dniu 15 czerwca odbył się wyjazd do Rezerwatu Przyrody „Ptasi Raj” na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie przewodnikiem po ścieżce edukacyjnej był ornitolog Dariusz Ożarowski z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 

Laureaci konkursu w Ogrodzie Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku grafika
2015-06-29

Laureaci konkursu w Ogrodzie Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku

W dniu 15 czerwca odbył się wyjazd do Ogrodu Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku. Uczestnikami zajęć byli laureaci pierwszego miejsca w konkursie „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.