Aktualności
Sprzątanie Świata – Polska 2015 - podsumowanie
W miesiącu wrześniu uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego regionu włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Wyprawa - poprawa”. Ogólnopolskim koordynatorem akcji już po raz 22-gi była Fundacja Nasza Ziemia.
II warsztaty terenowe „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie”
Zaborski Park Krajobrazowy po raz drugi przeprowadził warsztaty terenowe dla osób dorosłych zatytułowane „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie”.
Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Październik
Październik to niemal ostatni większy wysiłek ogrodnika w sezonie. Zbieramy ostatnie plony i przygotowujemy ogród na nadejście zimy. W nawale prac nie zapominajmy jednak o zwierzętach w ogrodzie! Zapraszamy do przeczytania porad dla ogrodnika-przyrodnika na październik.
Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Wrzesień
We wrześniu wyraźnie widać jak przyroda przygotowuje się do zimowego odpoczynku. Ptaki intensywnie żerują, by przeżyć nad-chodzący zimny czas lub długie wędrówki. Jeże, ropuchy i owady penetrują nasz ogród w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia na zimę. Dla ogrodnika-przyrodnika początek jesieni to również bardzo intensywny czas.
Święto raka szlachetnego w Charzykowach
W sobotę 25 lipca wokół Amfiteatru w Charzykowach odbyło się pomorskie "Święto raka szlachetnego", będące elementem projektu czynnej ochrony tego gatunku w jeziorach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.
Zapraszamy na Święto Raka Szlachetnego w Charzykowach!
Serdecznie zapraszaamy na "Święto Raka Szlachetnego", które odbędzie się w sobotę 25 lipca w Amfiteatrze im. Ottona Weilanda w Charzykowach w godzinach od 10.00 do 15.00.
Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Lipiec
Lipiec to miesiąc motyli! Oprócz walorów estetycznych motyle to również ważni zapylacze roślin ogrodowych. Zapraszamy do zapoznania się z poradami dla ogrodnika-przyrodnika na lipiec!
Promocja akcji edukacyjnej „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuje!” na festynach ekologicznych.
W ramach kampanii edukacyjnej „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuje!” pracownicy Zaborskiego PK brali udział w festynach ekologicznych.
Laureaci konkursu w rezerwacie przyrody "Ptasi Raj" na Wyspie Sobieszewskiej
W dniu 15 czerwca odbył się wyjazd do Rezerwatu Przyrody „Ptasi Raj” na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie przewodnikiem po ścieżce edukacyjnej był ornitolog Dariusz Ożarowski z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Laureaci konkursu w Ogrodzie Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku
W dniu 15 czerwca odbył się wyjazd do Ogrodu Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku. Uczestnikami zajęć byli laureaci pierwszego miejsca w konkursie „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.
Warsztaty ornitologiczne w Kokoszce
W dniach 12 i 16 czerwca na ścieżce ornitologiczno-przyrodniczej w Kokoszce odbyły się warsztaty ornitologiczne, które były nagrodą za zajęcie drugiego miejsca w konkursie „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.
Finał III edycji konkursu „Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy”
W czerwcu na terenie ścieżki ornitologiczno – przyrodniczej w Kokoszce odbył się etap parkowy konkursu ,,Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy”. W rywalizacji wzięły udział cztery szkoły podstawowe: z Konarzyn, Kosobud, Silna i nr 3 z Chojnic.
V Rajd Ekoturystyczny
Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Czerwiec
Zapraszamy do zapoznania się z czerwcowymi poradami dla ogrodnika-przyrodnika.
Rusza kolejna edycja akcji "Zamień nawłocie na malwy przy płocie"
Zaborski Park Krajobrazowy zaprasza do przyłączenia się do kolejnej edycji akcji „Zamień nawłocie na malwy przy płocie”
Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję! – akcja edukacyjna w szkołach
Uczniowie szkół z miasta i gminy Brusy oraz miasta i gminy Chojnice przystąpili do walki z inwazyjnymi gatunkami roślin w ramach organizowanej przez Zaborski Park Krajobrazowy akcji pt.: „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję!”