"Pomóżmy ptakom przetrwać zimę" - wyniki konkursu

W dniu 4 maja  br. w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, komisja konkursowa w składzie: Sławomira Brunka  (przedstawiciel Ligi Ochrony Przyrody), Dorota Krzoska, Justyna Rymon Lipińska, Grażyna Jaszewska oraz Mariusz Grzempa z Zaborskiego Parku Krajobrazowego, oceniła 31 prac konkursowych, które wpłynęły na konkurs przyrodniczy pod hasłem „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.

Biorąc pod uwagę trafność wyboru miejsca dokarmiania, systematyczność i sposoby dokarmiania, poczynione obserwacje, wymowę ekologiczną, pomysłowość i oryginalność pracy oraz jej walory estetyczne, dokonano następującej klasyfikacji:

I kategoria wiekowa: przedszkola i klasy „0”
Nagroda główna: Punkt przedszkolny KRAINA SMERFÓW Lichnowy
Wyróżnienie: SP Lichnowy 0 B
       
II kategoria wiekowa: klasy I-III szkoły podstawowe
Nagroda główna: SP Lichnowy kl. II a
Wyróżnienie:  SP Wielkie Chełmy kl. III
SP Czapiewice kl. II - III

III kategoria wiekowa: klasy IV-VI szkoły podstawowe
I miejsce: SP Pawłowo szkolne koło LOP
II miejsce:  SP nr 3 Chojnice koło ekologiczno – sozologiczne
III miejsce: SP Lichnowy kl. V a

Nagrodą główną w I i II kategorii wiekowej jest udział w warsztatach przyrodniczych w Ogrodzie Fauny Polskiej w Myślęcinku. Nagrodą za I i II miejsce w III kategorii wiekowej jest wyjazd na Piknik „Bioróżnorodność – poznaj by zachować” w Gdyni w dniu 19 maja br.. Nagrodą za pozostałe miejsca i wyróżnienia są zajęcia edukacyjne na ścieżce ornitologiczno – przyrodniczej w Kokoszce.

Konkurs „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” finansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Nagroda główna I kategoria - Kraina Smerfów Lichnowy
Wyróżnienie I kategoria - SP Lichnowy 0 B
Nagroda Główna II kategoria-SP Lichnowy kl. II a
Wyróżnienie II kategoria - SP Czapiewice kl. II - III
Wyróżnienie II kategoria - SP Wielkie Chełmy kl. III
Pierwsze miejsce III kategoria - SP Pawłowo szkolne koło LOP
Drugie miejsce III kategoria - SP nr 3 Chojnice koło ekologiczno - sozologiczne
Trzecie miejsce III kategoria miejsce SP Lichnowy kl. V a
Przedszkole Niepubliczne Bajka Chojnice gr. Gumisie
Przedszkole Niepubliczne JARZĘBINKA Chojnice  gr. Jagódki
Przedszkole Niepubliczne PROMYCZEK Chojnice gr. Kropelki
Przedszkole Niepubliczne WESOŁE PRZEDSZKOLAKI Chojnice 0 5h
Przedszkole Niepubliczne WESOŁE PRZEDSZKOLAKI Chojnice 5-latki STARSZAKI
Przedszkole Niepubliczne WESOŁE PRZEDSZKOLAKI Chojnice gr. Zuchy
Przedszkole NIepubliczne WESOŁE PRZEDSZKOLAKI Chojnice gr.4,5-latki
Przedszkole Niepubliczne WESOŁE PRZEDSZKOLAKI Chojnice Maluchy
SP Czapiewice kl. 0
SP Czyczkowy kl. IV
SP Kłodawa koło przyrodnicze
SP nr 3 Chojnice kl. VI c
SP nr 3 Chojnice koło przyrodnicze kl. IV a
SP nr 5 Chojnice kl. V c
SP nr 5 Chojnice kl. V d
SP nr 5 Chojnice kl. VI d
SP nr 5 Chojnice koło ekologiczne kl VI b
SP Wielkie Chełmy kl. II
SP Zalesie kl. IV
SP Zalesie kl. V
SP Zalesie kl. V
ZS Charzykowy kl. VI a
ZS Konarzyny 0 b
ZS Specjalnych Chojnice kl. V