Aktualności

"Poznajemy Zaborski Park Krajobrzowy" – wyniki etapu szkolnego grafika
2015-04-01

"Poznajemy Zaborski Park Krajobrzowy" – wyniki etapu szkolnego

W dniu 26 marca 2015 roku odbył się etap szkolny konkursu "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy", skierowanego do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Do konkursu przystąpiło 304 uczniów z miasta i gminy Chojnice, miasta i gminy Brusy oraz z Konarzyn.

Sprzątanie Jeziora Charzykowskiego grafika
2015-03-23

Sprzątanie Jeziora Charzykowskiego

Zachęcamy do udziału w corocznej akcji "Sprzątanie Jeziora Charzykowskiego", które odbędzie się w dniach 17 i 18 kwietnia 2015 r.

 

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Marzec grafika
2015-03-02

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Marzec

Słoneczne i coraz cieplejsze dni skłaniają nas do wychodzenia z domu i zabrania się za porządki w ogrodzie. Jednak odpowiedzialny ogrodnik podchodzi do ogrodowych działań ze zrozumieniem praw przyrody. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z marcowymi pracami ogrodnika-przyrodnika.

Zaborski Park Krajobrazowy kończy 25 lat! grafika
2015-02-26

Zaborski Park Krajobrazowy kończy 25 lat!

28 lutego br. mija 25 lat od utworzenia Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Park powstał w 1990 r. dzięki staraniom środowisk naukowych Torunia i Bydgoszczy, skupionych wokół tworzącego się w tym czasie Towarzystwa Miłośników Borów Tucholskich.

Szkolenie dotyczące norki amerykańskiej grafika
2015-02-23

Szkolenie dotyczące norki amerykańskiej

16 i 17 lutego 2015 roku Zaborski Park Krajobrazowy oraz nadleśnictwa Przymuszewo i Rytel zorganizowali szkolenie poświęcone wpływowi inwazyjnej norki amerykańskiej na rodzimą faunę oraz metodom jej monitoringu i eliminacji.

Zapraszamy do udziału w konkursie "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy" grafika
2015-02-19

Zapraszamy do udziału w konkursie "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy"

Zaborski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza uczniów klas IV–VI szkół podstawowych z: Lipnicy, gminy Konarzyny, miasta i gminy Chojnice oraz miasta i gminy Brusy  do wzięcia udziału w konkursie pn. "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy". 

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Luty grafika
2015-02-03

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Luty

 Serdecznie zapraszamy do zapoznania się poradami dla ogrodnika-przyrodnika na luty.

Ferie spędź aktywnie! Zapraszamy do gry terenowej „Wyprawa przyrodnika” grafika
2015-01-29

Ferie spędź aktywnie! Zapraszamy do gry terenowej „Wyprawa przyrodnika”

Zaborski Park Krajobrazowy zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny do udziału w grze terenowej „Wyprawa przyrodnika”. 

Ferie z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym grafika
2015-01-23

Ferie z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym

Czas ferii zimowych można spędzić aktywnie poznając przyrodę! Zaborski Park Krajobrazowy zaprasza przedszkola, szkoły oraz świetlice do korzystania z oferty edukacyjnej przygotowanej na zimowe wakacje. 

Zapraszamy na szkolenie poświęcone norce amerykańskiej grafika
2015-01-15

Zapraszamy na szkolenie poświęcone norce amerykańskiej

Nadleśnictwa Przymuszewo i Rytel oraz Zaborski Park Krajobrazowy zapraszają myśliwych do udziału w szkoleniu poświęconemu wpływowi norki amerykańskiej na rodzimą faunę. 

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Styczeń grafika
2015-01-07

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Styczeń

Od nowego roku rozpoczynamy cykl pt. Kalendarz ogrodnika-przyrodnika, w którym prezentować będziemy prace w tradycyjnym ogrodzie na każdy kolejny miesiąc w roku. Porady związane będą ściśle z sezonową rytmiką zmian fenologoczicznych zachodzących w ogrodzie. Podpowiemy jak dbać o zwierzęta w ogrodzie, przypomnimy kiedy wysiać malwy i co robić w poszczególnych porach roku, by nasz ogród był przyjazny przyrodzie. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem na styczeń!

Konferencja dotycząca problemu ratowania raka szlachetnego na Pomorzu grafika
2014-12-29

Konferencja dotycząca problemu ratowania raka szlachetnego na Pomorzu

W dniu 18.12. 2014 odbyła się pierwsza z serii zaplanowanych konferencji dotyczących problemu ratowania raka szlachetnego na Pomorzu. Organizatorem spotkania był Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, realizujący projekt p.n. „Czynna ochrona raka szlachetnego w jeziorach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych”.

 

Unikalny świat ptaków zimujących nad Jeziorem Witoczno grafika
2014-12-23

Unikalny świat ptaków zimujących nad Jeziorem Witoczno

W dniach od 17-19 grudnia 2014 r. w Zaborskim Parku Krajobrazowym odbyły się warsztaty edukacyjne pod nazwą "Unikalny świat ptaków zimujących nad Jeziorem Witoczno". W zajęciach wzięli udział uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach oraz klasa V ze Szkoły Podstawowej w Silnie. 

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wyniki etapu gminnego grafika
2014-12-12

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wyniki etapu gminnego

W dniu 12 grudnia w Zespole Szkół w Charzykowach odbył się etap gminny ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".