Aktualności

Załoga Eko w Zaborskim Parku Krajobrazowym grafika
2016-01-22

Załoga Eko w Zaborskim Parku Krajobrazowym

W lipcu ubiegłego roku na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego gościła Załoga Eko. Zrealizowane wówczas odcinki dostępne są już na platformie VOD. 

Ferie z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym grafika
2016-01-21

Ferie z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Zaborski Park Krajobrazowy zaprasza przedszkola, szkoły oraz świetlice do korzystania z bezpłatnej oferty edukacyjnej.

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – wyniki etapu parkowego grafika
2016-01-18

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – wyniki etapu parkowego

 W dniu 15 stycznia 2016 roku w Zaborskim Parku Krajobrazowym odbył się etap parkowy ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpiły cztery gimnazja: z Brus, Konarzyn, Silna i nr 1 z Chojnic.

Rozstrzygnięcie konkursu „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję!” grafika
2015-12-22

Rozstrzygnięcie konkursu „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję!”

Od kwietnia do końca listopada 2015 r. trwała akcja edukacyjna „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję!” zorganizowana przez Zaborski Park Krajobrazowy. Celem akcji było zwrócenie uwagi młodzieży, a przez ich aktywność również dorosłych, na istotny problem jakim są inwazyjne gatunki obce.

Konkurs "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę" grafika
2015-12-15

Konkurs "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę"

W sezonie zimowym 2015/2016 zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie przyrodniczym na plakat pod hasłem „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”. Konkurs adresowany jest do klas i klubów ekologicznych z przedszkoli i szkół podstawowych mieszczących się na terenie miasta i gminy Brusy, miasta i gminy Chojnice oraz z Konarzyn i Lipnicy. 

"Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - wyniki etapu gminnego grafika
2015-12-15

"Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - wyniki etapu gminnego

W dniu 11 grudnia w Zespole Szkół nr 7 w Chojnicach odbył się etap gminny ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji stanęło dziewięć drużyn z gminy i miasta Chojnice.

Nagrody w akcji "Sprzątanie świata" grafika
2015-12-09

Nagrody w akcji "Sprzątanie świata"

W listopadzie 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Czapiewic, Kłodawy i Kosobud odwiedzili Eksperymentarium w Chojnicach oraz wyłuszczarnię nasion w Klosnowie. Wyjazdy były nagrodami za zaangażowanie się szkół w akcję „Sprzątanie świata”.

Gra terenowa w Zaborskim Parku Krajobrazowym grafika
2015-12-07

Gra terenowa w Zaborskim Parku Krajobrazowym

W dniu 30 listopada odbył się wyjazd dla laureatów etapu szkolnego ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W wycieczce krajoznawczej mającej formę gry terenowej wzięło udział jedenaście drużyn z gminy i miasta Chojnice, gminy Brusy i gminy Konarzyny.

Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - wyniki etapu szkolnego grafika
2015-11-10

Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - wyniki etapu szkolnego

W dniu 6 listopada 2015 roku odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Do rywalizacji przystąpiło 165 gimnazjalistów z miasta i gminy Chojnice, gminy Konarzyny i miasta Brusy.

Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” grafika
2015-10-14

Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Zaborski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza uczniów gimnazjów z gmin: Chojnice, Brusy, Konarzyny oraz gminy miejskiej Chojnice do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Sprzątanie Świata – Polska 2015 - podsumowanie grafika
2015-10-08

Sprzątanie Świata – Polska 2015 - podsumowanie

W miesiącu wrześniu uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego regionu włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Wyprawa - poprawa”. Ogólnopolskim koordynatorem akcji już po raz 22-gi była Fundacja Nasza Ziemia. 

II warsztaty terenowe „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie” grafika
2015-10-06

II warsztaty terenowe „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie”

Zaborski Park Krajobrazowy po raz drugi przeprowadził warsztaty terenowe dla osób dorosłych zatytułowane „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie”. 

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Październik grafika
2015-09-25

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Październik

Październik to niemal ostatni większy wysiłek ogrodnika w sezonie. Zbieramy ostatnie plony i przygotowujemy ogród na nadejście zimy. W nawale prac nie zapominajmy jednak o zwierzętach w ogrodzie! Zapraszamy do przeczytania porad dla ogrodnika-przyrodnika na październik.

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Wrzesień grafika
2015-09-04

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Wrzesień

We wrześniu wyraźnie widać jak przyroda przygotowuje się do zimowego odpoczynku. Ptaki intensywnie żerują, by przeżyć nad-chodzący zimny czas lub długie wędrówki. Jeże, ropuchy i owady penetrują nasz ogród w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia na zimę. Dla ogrodnika-przyrodnika początek jesieni to również bardzo intensywny czas.

Święto raka szlachetnego w Charzykowach grafika
2015-07-27

Święto raka szlachetnego w Charzykowach

W sobotę 25 lipca wokół Amfiteatru w Charzykowach odbyło się pomorskie "Święto raka szlachetnego", będące elementem projektu czynnej ochrony tego gatunku w jeziorach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Zapraszamy na Święto Raka Szlachetnego w Charzykowach! grafika
2015-07-14

Zapraszamy na Święto Raka Szlachetnego w Charzykowach!

Serdecznie zapraszaamy na "Święto Raka Szlachetnego", które odbędzie się w sobotę 25 lipca w Amfiteatrze im. Ottona Weilanda w Charzykowach w godzinach od 10.00 do 15.00.