Aktualności

2015-10-08

Sprzątanie Świata – Polska 2015 - podsumowanie

W miesiącu wrześniu uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego regionu włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Wyprawa - poprawa”. Ogólnopolskim koordynatorem akcji już po raz 22-gi była Fundacja Nasza Ziemia. 

2015-10-06

II warsztaty terenowe „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie”

Zaborski Park Krajobrazowy po raz drugi przeprowadził warsztaty terenowe dla osób dorosłych zatytułowane „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie”. 

2015-09-25

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Październik

Październik to niemal ostatni większy wysiłek ogrodnika w sezonie. Zbieramy ostatnie plony i przygotowujemy ogród na nadejście zimy. W nawale prac nie zapominajmy jednak o zwierzętach w ogrodzie! Zapraszamy do przeczytania porad dla ogrodnika-przyrodnika na październik.

2015-09-04

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Wrzesień

We wrześniu wyraźnie widać jak przyroda przygotowuje się do zimowego odpoczynku. Ptaki intensywnie żerują, by przeżyć nad-chodzący zimny czas lub długie wędrówki. Jeże, ropuchy i owady penetrują nasz ogród w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia na zimę. Dla ogrodnika-przyrodnika początek jesieni to również bardzo intensywny czas.

2015-07-27

Święto raka szlachetnego w Charzykowach

W sobotę 25 lipca wokół Amfiteatru w Charzykowach odbyło się pomorskie "Święto raka szlachetnego", będące elementem projektu czynnej ochrony tego gatunku w jeziorach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

2015-07-14

Zapraszamy na Święto Raka Szlachetnego w Charzykowach!

Serdecznie zapraszaamy na "Święto Raka Szlachetnego", które odbędzie się w sobotę 25 lipca w Amfiteatrze im. Ottona Weilanda w Charzykowach w godzinach od 10.00 do 15.00. 

2015-07-03

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Lipiec

Lipiec to miesiąc motyli! Oprócz walorów estetycznych motyle to również ważni zapylacze roślin ogrodowych. Zapraszamy do zapoznania się z poradami dla ogrodnika-przyrodnika na lipiec! 

2015-06-30

Promocja akcji edukacyjnej „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuje!” na festynach ekologicznych.

W ramach kampanii edukacyjnej „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuje!” pracownicy Zaborskiego PK brali udział w  festynach ekologicznych.

2015-06-30

Laureaci konkursu w rezerwacie przyrody "Ptasi Raj" na Wyspie Sobieszewskiej

W dniu 15 czerwca odbył się wyjazd do Rezerwatu Przyrody „Ptasi Raj” na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie przewodnikiem po ścieżce edukacyjnej był ornitolog Dariusz Ożarowski z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 

2015-06-29

Laureaci konkursu w Ogrodzie Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku

W dniu 15 czerwca odbył się wyjazd do Ogrodu Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku. Uczestnikami zajęć byli laureaci pierwszego miejsca w konkursie „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.

2015-06-29

Warsztaty ornitologiczne w Kokoszce

W dniach 12 i 16 czerwca na ścieżce ornitologiczno-przyrodniczej w Kokoszce odbyły się warsztaty ornitologiczne, które były nagrodą za zajęcie drugiego miejsca w konkursie „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.  

2015-06-29

Finał III edycji konkursu „Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy”

W czerwcu na terenie ścieżki ornitologiczno – przyrodniczej w Kokoszce odbył się etap parkowy konkursu ,,Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy”. W rywalizacji wzięły udział cztery szkoły podstawowe: z Konarzyn, Kosobud, Silna i nr 3 z Chojnic. 

2015-06-23

V Rajd Ekoturystyczny

Tegoroczny Rajd Ekoturystyczny odbył się w sobotę 20 czerwca 2015 r. Hasłem tej popularnej na Zaborach imprezy było 5-lecie Rezerwatu Biosfery UNESCO Bory Tucholskie.

 

2015-06-02

Kalendarz ogrodnika-przyrodnika - Czerwiec

Zapraszamy do zapoznania się z czerwcowymi poradami dla ogrodnika-przyrodnika. 

2015-05-26

Rusza kolejna edycja akcji "Zamień nawłocie na malwy przy płocie"

 Zaborski Park Krajobrazowy zaprasza do przyłączenia się do kolejnej edycji akcji „Zamień nawłocie na malwy przy płocie”

2015-05-26

Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję! – akcja edukacyjna w szkołach

Uczniowie szkół z miasta i gminy Brusy oraz miasta i gminy Chojnice przystąpili do walki z inwazyjnymi gatunkami roślin w ramach organizowanej przez Zaborski Park Krajobrazowy akcji pt.: „Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję!”