Aktualności

Młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Kruszce bliżej natury grafika
2011-06-28

Młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Kruszce bliżej natury

Zaborski Park Krajobrazowy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chojnicach w pierwszym półroczu 2011 roku przeprowadził cykl zajęć ornitologicznych skierowanych do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych zainteresowanych awifauną naszego regionu.
Ochrona raka szlachetnego grafika
2011-06-27

Ochrona raka szlachetnego

Na początku czerwca 2011 r. Zaborski Park Krajobrazowy podjął działania będące kontynuacją programu ochrony raka szlachetnego.
Fotografowali przyrodę Zaborskiego Parku Krajobrazowego grafika
2011-06-21

Fotografowali przyrodę Zaborskiego Parku Krajobrazowego

W dniu 17 czerwca 2011 r. w Gimnazjum nr 1 w Chojnicach miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego zatytułowanego ,,Walory przyrodniczo-krajobrazowe mojego regionu”.
Warsztaty przyrodnicze z okazji ,,Dnia Samorządowca" grafika
2011-06-13

Warsztaty przyrodnicze z okazji ,,Dnia Samorządowca"

12 czerwca na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty przyrodnicze z okazji ,,Dnia Samorządowca". Adresowane były do samorządowców związanych z terenem parku i zostały przeprowadzone w formie spływu kajakowego.
Rajd ekoturystyczny grafika
2011-06-13

Rajd ekoturystyczny

W dniu 10 czerwca na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbył się Rajd Ekoturystyczny organizowany z okazji Międzynarodowego Roku Lasów. Dla uczestników rajdu przygotowano dwie trasy piesze i dwie rowerowe:
Zajęcia edukacyjne w Myślęcinku grafika
2011-06-09

Zajęcia edukacyjne w Myślęcinku

6 czerwca odbył się wyjazd uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Kłodawie - laureatów konkursu „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” do Ogrodu Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku.
Reprezentacja Zaborskiego Parku Krajobrazowego w finale Ogólnopolskiego Konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” grafika
2011-06-02

Reprezentacja Zaborskiego Parku Krajobrazowego w finale Ogólnopolskiego Konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

W dniu 16 maja 2011 roku w Zwierzyńcu odbył się ogólnopolski finał X edycji konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Brało w nim udział 56. gimnazjalistów z 14. województw.
Kontrola zasiedlenia budek lęgowych dla włochatki grafika
2011-06-01

Kontrola zasiedlenia budek lęgowych dla włochatki

Na początku kwietnia 2011 roku na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbyła się kontrola zasiedlenia budek lęgowych dla włochatki. Projekt nadzorował ornitolog – Tomasz Błaszczyk z Komitetu Ochrony Orłów, członek Sekcji Ochrony Sów.
Inwentaryzacja zimorodka w Zaborskim Parku Krajobrazowym grafika
2011-05-25

Inwentaryzacja zimorodka w Zaborskim Parku Krajobrazowym

W kwietniu i maju 2011 r. w Zaborskim Parku Krajobrazowym przeprowadzono inwentaryzację zimorodka. Badania wykonywała Beata Waśko z Naukowego Koła Ornitologicznego Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.
Promocja Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie grafika
2011-05-25

Promocja Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie

W sobotę 21 maja 2011 r. w Parku Zamkowym w Tucholi odbył się coroczny festyn, organizowany przez Tucholski Park Krajobrazowy z okazji Dnia Ziemi. W tym roku przebiegał on pod hasłem: Rezerwat Biosfery „Bory Tucholskie”. Las całkiem blisko nas.
Zajęcia edukacyjne w Stacji Ornitologicznej na Wyspie Sobieszewskiej grafika
2011-05-24

Zajęcia edukacyjne w Stacji Ornitologicznej na Wyspie Sobieszewskiej

W dniu 17 maja odbył się wyjazd laureatów konkursu „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”, tj. młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie, do Stacji Ornitologicznej Polskiej Akademii Nauk w Sobieszewie.
Wystawa "20 lat w krainie puchacza" w Starogardzie Gdańskim grafika
2011-05-11

Wystawa "20 lat w krainie puchacza" w Starogardzie Gdańskim

W środę 4 maja w Starogardzkim Centrum Kultury odbyło się otwarcie wystawy fotografii przyrodniczej pt. "20 lat w krainie puchacza".
Konkurs na ulotkę o Rezerwacie Biosfery grafika
2011-05-11

Konkurs na ulotkę o Rezerwacie Biosfery

Przedstawiamy wyniki konkursu, którego celem było zaprojektowanie ulotki na temat Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie”.
XVII Gminny Konkurs Ekologiczny w Charzykowach grafika
2011-05-02

XVII Gminny Konkurs Ekologiczny w Charzykowach

W ramach Światowego Dnia Ziemi 28 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej w Charzykowach po raz XVII odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny.
Festyn ekologiczny w ,,siódemce" grafika
2011-04-26

Festyn ekologiczny w ,,siódemce"

W dniu 16 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół nr 7 w Chojnicach odbył się po raz czwarty festyn ekologiczny z okazji ,,Dnia Ziemi”. W tym roku przebiegał on pod hasłem ,,Las całkiem blisko nas”.
Konkurs ,,Świadomy konsument Europy" grafika
2011-04-21

Konkurs ,,Świadomy konsument Europy"

W Gimnazjum nr 3 w Chojnicach odbyła się czwarta edycja powiatowego konkursu ,,Świadomy konsument Europy", skierowanego do uczniów drugich klas gimnazjum.