Aktualności

Remont oznakowania szlaku kajakowego Zbrzycy grafika
2011-08-29

Remont oznakowania szlaku kajakowego Zbrzycy

Zaborski Park Krajobrazowy przeprowadził remont oznakowania szlaku kajakowego Zbrzycy. Cały szlak ma 42 km długości, z czego na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego znajduje się blisko 40 km.
VII Somiński Jarmark Ludowy grafika
2011-08-16

VII Somiński Jarmark Ludowy

W dniu 6 sierpnia odbył się już VII Somiński Jarmark Ludowy, którego głównym organizatorem jest Ośrodek Kultury Gminy Studzienice w Ugoszczu.
III Jarmark Ekoturystyczny  „Czym chata bogata” grafika
2011-08-11

III Jarmark Ekoturystyczny „Czym chata bogata”

24 lipca odbył się w Charzykowach III Jarmark Ekoturystyczny „Czym chata bogata”, który ma na celu promocję miejscowości i jej walorów turystycznych.
Inwentaryzacja gatunków inwazyjnych brzegów Jeziora Charzykowskiego grafika
2011-08-11

Inwentaryzacja gatunków inwazyjnych brzegów Jeziora Charzykowskiego

Gatunki inwazyjne to jeden z najpoważniejszych problemów współczesnej ochrony przyrody. Wprowadzanie przez człowieka gatunków obcych do środowisk naturalnych to, po niszczeniu siedlisk, główna przyczyna stale zmniejszającej się różnorodności biologicznej
Wystawa "20 lat w krainie puchacza" w Męcikale grafika
2011-07-12

Wystawa "20 lat w krainie puchacza" w Męcikale

Zapraszamy do Filii bibliotecznej w Męcikale na zwiedzanie wystawy fotografii przyrodniczej pt. "20 lat w krainie puchacza".
Jeziora skarbem zaborskiej przyrody grafika
2011-07-07

Jeziora skarbem zaborskiej przyrody

W roku 2011 Zaborski Park Krajobrazowy ogłosił nową akcję informacyjno-edukacyjną ,,Jeziora skarbem zaborskiej przyrody”.
Młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Kruszce bliżej natury grafika
2011-06-28

Młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Kruszce bliżej natury

Zaborski Park Krajobrazowy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chojnicach w pierwszym półroczu 2011 roku przeprowadził cykl zajęć ornitologicznych skierowanych do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych zainteresowanych awifauną naszego regionu.
Ochrona raka szlachetnego grafika
2011-06-27

Ochrona raka szlachetnego

Na początku czerwca 2011 r. Zaborski Park Krajobrazowy podjął działania będące kontynuacją programu ochrony raka szlachetnego.
Fotografowali przyrodę Zaborskiego Parku Krajobrazowego grafika
2011-06-21

Fotografowali przyrodę Zaborskiego Parku Krajobrazowego

W dniu 17 czerwca 2011 r. w Gimnazjum nr 1 w Chojnicach miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego zatytułowanego ,,Walory przyrodniczo-krajobrazowe mojego regionu”.
Warsztaty przyrodnicze z okazji ,,Dnia Samorządowca" grafika
2011-06-13

Warsztaty przyrodnicze z okazji ,,Dnia Samorządowca"

12 czerwca na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty przyrodnicze z okazji ,,Dnia Samorządowca". Adresowane były do samorządowców związanych z terenem parku i zostały przeprowadzone w formie spływu kajakowego.
Rajd ekoturystyczny grafika
2011-06-13

Rajd ekoturystyczny

W dniu 10 czerwca na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbył się Rajd Ekoturystyczny organizowany z okazji Międzynarodowego Roku Lasów. Dla uczestników rajdu przygotowano dwie trasy piesze i dwie rowerowe:
Zajęcia edukacyjne w Myślęcinku grafika
2011-06-09

Zajęcia edukacyjne w Myślęcinku

6 czerwca odbył się wyjazd uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Kłodawie - laureatów konkursu „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” do Ogrodu Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku.
Reprezentacja Zaborskiego Parku Krajobrazowego w finale Ogólnopolskiego Konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” grafika
2011-06-02

Reprezentacja Zaborskiego Parku Krajobrazowego w finale Ogólnopolskiego Konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

W dniu 16 maja 2011 roku w Zwierzyńcu odbył się ogólnopolski finał X edycji konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Brało w nim udział 56. gimnazjalistów z 14. województw.
Kontrola zasiedlenia budek lęgowych dla włochatki grafika
2011-06-01

Kontrola zasiedlenia budek lęgowych dla włochatki

Na początku kwietnia 2011 roku na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbyła się kontrola zasiedlenia budek lęgowych dla włochatki. Projekt nadzorował ornitolog – Tomasz Błaszczyk z Komitetu Ochrony Orłów, członek Sekcji Ochrony Sów.
Inwentaryzacja zimorodka w Zaborskim Parku Krajobrazowym grafika
2011-05-25

Inwentaryzacja zimorodka w Zaborskim Parku Krajobrazowym

W kwietniu i maju 2011 r. w Zaborskim Parku Krajobrazowym przeprowadzono inwentaryzację zimorodka. Badania wykonywała Beata Waśko z Naukowego Koła Ornitologicznego Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.
Promocja Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie grafika
2011-05-25

Promocja Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie

W sobotę 21 maja 2011 r. w Parku Zamkowym w Tucholi odbył się coroczny festyn, organizowany przez Tucholski Park Krajobrazowy z okazji Dnia Ziemi. W tym roku przebiegał on pod hasłem: Rezerwat Biosfery „Bory Tucholskie”. Las całkiem blisko nas.