Ferie z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym

Data: 04-01-2017

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Zaborski Park Krajobrazowy zaprasza przedszkola, szkoły oraz świetlice do korzystania z bezpłatnej oferty edukacyjnej.

W ramach spotkań młodzież będzie mogła zgłębiać tajniki życia ptaków zimujących nad Jeziorem Charzykowskim, dowiedzieć się jak bezpiecznie dokarmiać naszych skrzydlatych przyjaciół oraz poznać tajemnice mrocznego istnienia sów. Podczas zajęć nie zabraknie również zabaw przyrodniczych oraz prac plastycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Podczas warsztatów zatytułowanych „Już w dużym chłodzie pomyśl o ogrodzie!”, będzie możliwość zaprojektowania wymarzonego ogrodu na makiecie.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach przy ul. Turystycznej 10 lub w terenie od poniedziałku do piątku, w terminie od 16 do 27 stycznia 2017 roku.

Tematy proponowane podczas tegorocznych ferii zimowych:
1. Jak pomagać nietoperzom? (1,5 h, sala edukacyjna)
2. Sowy bez tajemnic. (1,5 h, sala edukacyjna)
3. Tropami zwierząt. (1,5 h, sala edukacyjna + teren)
4. Pomóżmy ptakom przetrwać zimę. (1,5 h, sala edukacyjna)
5. Unikalny świat ptaków zimujących nad Jeziorem Charzykowskim. (2h, sala edukacyjna + teren)
6. Zimorodek – klejnotem jezior i rzek Zaborskiego Parku Krajobrazowego. (2h, sala edukacyjna)
7. Już w dużym chłodzie pomyśl o ogrodzie! (3 h, sala edukacyjna)
8. Dziuple i ich mieszkańcy. (1,5 h, sala edukacyjna)

W celu rezerwacji terminów prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 52 39 609 64 do dnia 13 stycznia 2017 roku. Na zajęcia przyjmujemy grupy zorganizowane do 15 osób. Zapraszamy!