Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Zaborski Park Krajobrazowy

  • Zaborski Park Krajobrazowy
    Zaborski Park Krajobrazowy

Zaborski Park Krajobrazowy

CHARZYKOWY
Pomóżmy ptakom przetrwać zimę
Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję!
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie
Mapa interaktywna
WFOSiGW

W dniu 9 stycznia 2020 roku w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbył się etap parkowy ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: Szkoła Podstawowa z Wielkich Chełmów, Zespół Szkół Publicznych z Konarzyn, Szkoła Podstawowa z Silna i Szkoła Podstawowa nr 5 z Chojnic.

Zadaniem drużyn było rozwiązanie testu z zakresu biologii i geografii oraz wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych województwa pomorskiego. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych oraz roślin pospolitych.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Silnie w składzie: Julita Lemanczyk, Piotr Miłaszewski, Mateusz Muchowski, Jakub Nowicki. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Barbara Szczęsna.

Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach w składzie: Alicja Cemka, Kinga Szumacher, Marianna Karczyńska, Julia Rzemieniecka. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Weronika Gorczyca.

Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wielkich Chełmach, którą reprezentowała drużyna w składzie: Iwona Szmyt, Hubert Bembenek, Agata Kloskowska oraz Karol Łosiński. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Danuta Kryst.

Na miejscu czwartym uplasował się Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach reprezentowany przez drużynę w składzie: Julia Gliszczyńska, Katarzyna Sielska, Martyna Lubiewska oraz Marcel Wieliński. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Elżbieta Blank.

Indywidualnie najlepszy wynik na etapie parkowym zdobył Piotr Miłaszewski ze Szkoły Podstawowej w Silnie, który zdobył 110 punktów na 130 możliwych.

Szkoła Podstawowa z Silna będzie reprezentowała Zaborski Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 19 marca 2020 roku w Zaborskim Parku Krajobrazowym.

Organizacja konkursu została dofinansowana ze środków WFOŚiGW w Gdańsku.