Zapraszamy do udziału w konkursie "Piękna Wieś Pomorska 2024"

Data: 17-04-2024
Zapraszamy do udziału w konkursie "Piękna Wieś Pomorska 2024" grafika

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Piękna Wieś Pomorska”.

Zaborski Park Krajobrazowy od kilku lat przyznaje w tym konkursie nagrodę dodatkową (bon na zakup sprzętu ogrodniczego lub sadzonek roślin) dla ogrodów tradycyjnych, przyjaznych przyrodzie.

W konkursie promujemy ogrody pełne drzew, krzewów i kwiatów, w których dobrze czują się zwierzęta. Zwracamy uwagę na różnorodność nasadzeń, stare odmiany roślin i tradycyjne zagospodarowanie ogrodu. Wiemy, że na naszym terenie pozostały jeszcze takie ogrody. Ich gospodarze jednak niechętnie się nimi chwalą, uważając je być może za staromodne.

Dziś ogrody wiejskie tracą na popularności i prawie wszędzie w Polsce wyglądają tak samo, dążąc w swym zagospodarowaniu do miejskich wzorców. A przecież wiejskie ogrody, pełne barw i zapachów, kształtują niepowtarzalny kaszubski krajobraz. Nie dajmy im zginąć! Dlatego gorąco zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie i promocji tradycyjnego piękna wiejskich ogrodów.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 30 kwietnia zgłosić swoją zagrodę wypełniając kartę zgłoszeniową zamieszczoną na stronie Urzędu Gminy w Chojnicach oraz stronie Urzędu Miejskiego w Brusach.

Dodatkowych informacji udziela Justyna Rymon Lipińska pod numerem telefonu 52 396 09 64.

Regulamin