Wystawa "Chronione krajobrazy Pomorza"

Data: 19-12-2012
Wystawa "Chronione krajobrazy Pomorza" grafika
Wystawa "Chronione krajobrazy Pomorza" grafika
Wystawa "Chronione krajobrazy Pomorza" grafika

Od 19 grudnia w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach można obejrzeć wystawę pt. „Chronione krajobrazy Pomorza”. Wystawa związana jest obchodami Roku Krajobrazów Pomorza, ogłoszonego przez Sejmik Województwa Pomorskiego w 2012 r. Przedmiotem wystawy są pomorskie parki krajobrazowe, które chronią najpiękniejsze krajobrazy naszego województwa, w ich pełniej różnorodności przyrodniczej i kulturowej.

Na wystawie zaprezentowano 21 fotografii, których autorami są: Jolanta Bork, Dariusz Bógdał, Beata Chojęta, Magdalena Dąbkowska, Lucjan Duchnowicz, Dariusz Ożarowski, Krzysztof Staniszewski i Wojciech Woch.

Wystawę można zwiedzać do 30 stycznia 2013 roku w godzinach otwarcia Centrum.


30 stycznia 2013 roku, o godz. 18.00 w ramach finisażu wystawy, odbędzie się prelekcja pt. Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom, którą wygłosi pani Justyna Rymon Lipińska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Spotkanie ma na celu zaprezentowanie różnych sposobów na stworzenie ogrodu, który będzie odpowiedzią na współczesne potrzeby użytkowników i jednocześnie doskonale wpisze się w lokalny krajobraz, zarówno kulturowy jak i przyrodniczy. W czasie prelekcji przedstawione będą metody wabienia do ogrodu motyli, ptaków i innych zwierząt, będących naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin.

Niech to spotkanie stanie się źródłem inspiracji na długie zimowe wieczory, w czasie których możemy zaplanować wiosenne prace w ogrodzie. Serdecznie zapraszamy!