Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Zaborski Park Krajobrazowy

  • W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: zpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną.
  • 30 lat Zaborskiego Parku Krajobrazowego
    30 lat Zaborskiego Parku Krajobrazowego

Zaborski Park Krajobrazowy

CHARZYKOWY
Rusza krajobrazowy konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze”
Zaborski Park Krajobrazowy
Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję!
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie
Mapa interaktywna
WFOSiGW

Stowarzyszenie Ochrony Sów w partnerstwie z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym serdecznie zapraszają na bezpłatny warsztat stacjonarno-terenowy "SOS dla sów".

Spotykanie odbędzie się 6 marca 2020 r. w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego (Charzykowy, ul. Turystyczna 10), w godzinach 17:00-20:00. W ramach warsztatów odbędzie się prelekcja, podczas której opowiemy o sekretach z życia sów. Po części teoretycznej, w zależności od warunków atmosferycznych, wybierzemy się do lasu lub okolicznych wsi w celu nasłuchiwania miłosnych pohukiwań sów.

ZABIERZ ZE SOBĄ: latarkę, kamizelkę lub elementy odblaskowe, ciepłą odzież i buty terenowe na nocny spacer po lesie. Przyda się kanapka i termos. DOJAZD W TEREN WŁASNYM ŚRODKIEM TRANSPORTU.

Spotkanie poprowadzi Grażyna Jaszewska - członek Stowarzyszenia Ochrony Sów i pracownik Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

OBOWIĄZKOWE ZAPISY MAILOWE: g.jaszewska@pomorskieparki.pl

Z uwagi na specyfikę zajęć terenowych, przewidujemy grupę 20 osób. Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i dzieci od 10 roku życia (pod opieką dorosłych).

UWAGI: Uczestnicząc w warsztatach wyrażasz zgodę na wykorzystanie wizerunku i przetwarzanie danych (imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania) w celach promocji i rozliczenia projektu edukacyjnego.
Organizator zastrzega możliwość odwołania, zmiany terminu z powodów losowych i w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Warsztaty organizowane są w ramach IV edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Rysunek puchacza Agnieszka Borowska