"Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - wyniki etapu parkowego

Data: 15-01-2018

W dniu 11 stycznia 2018 roku w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach odbył się etap parkowy ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 z Brus, Zespół Szkół Publicznych z Konarzyn, Szkoła Podstawowa z Silna i Szkoła Podstawowa nr 7 z Chojnic.

Zadaniem drużyn było rozwiązanie testu z zakresu biologii i geografii oraz wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych województwa pomorskiego. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych oraz roślin pospolitych. Przedstawiciel każdej z drużyn maksymalnie mógł zdobyć 148 punktów.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Silnie w składzie: Sara Lewandowska, Monika Sypniowska, Łukasz Szmagliński, Kinga Lemanczyk. Zespół łącznie zdobył 527 punktów. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Barbara Szczęsna.

Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach w składzie: Zofia Malinowska, Amelia Stolp, Maja Hejnicka, Julia Piesik. Zespół łącznie zdobył 519 punktów. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Ewa Raith.

Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach, którą reprezentowała drużyna w składzie: Marta Miszewska, Kinga Schramke, Mariusz Różek oraz Dominika Sikorska. Zespół łącznie zdobył 467 punktów. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Beata Lubińska.

Na miejscu czwartym uplasował się Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach reprezentowany przez drużynę w składzie: Marta Kostrzewska, Aurelia Gierszewska, Ewelina Jankowska oraz Sara Wnuk Lipińska. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Elżbieta Blank.

Indywidualnie najlepszy wynik na etapie parkowym zdobyła Zofia Malinowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach, która zdobyła 145 punktów na 148 możliwych.

Szkoła Podstawowa z Silna będzie reprezentowała Zaborski Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 23 marca 2018 roku w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”.

Organizacja konkursu została dofinansowana ze środków WFOŚiGW w Gdańsku.

Uczestnicy konkursu podczas rozwiązywania testu.
Na etapie parkowym spotkało się szesnastu uczniów z czterech gmin.
Jedną z konkurencji było rozpoznawanie gatunków roślin pospolitych.
Reprezentacja Zespołu Szkół Publicznych w Konarzynach.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach z panią Beatą Lubińską.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach z panią Ewą Raith.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Silnie. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Barbara Szczęsna.
Uczestnicy etapu parkowego XVII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.