"Drzewa jako narzędzie animacji społecznej" - zaproszenie na warsztaty szkoleniowe

Data: 16-03-2018

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa wraz z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym zapraszają na dwudniowe warsztaty szkoleniowe pod nazwą "Drzewa jako narzędzie animacji społecznej".

Szkolenie odbędzie się 17 kwietnia (I cz.) i 15 maja (II cz.)  2018 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Charzykowach w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej „Mòrénka” przy ul. Rybackiej 10.

Szkolenie skierowane jest do animatorów społecznych, pracowników świetlic wiejskich i ośrodków kultury, Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawicieli organizacji zajmujących się działalnością społeczno-kulturalną, nauczycieli, społeczników i miłośników drzew. Podczas dwudniowych warsztatów wprowadzimy uczestników w niezwykle fascynujący świat sędziwych drzew, pomożemy zrozumieć "sekretne życie drzew", pokazując świat owadów i innych organizmów związanych z drzewami.  Nauczymy jak sadzić drzewa i jak je pielęgnować. Damy także niezbędną garść wiedzy prawnej, ale przede wszystkim wspólnie zastanowimy się jak zmobilizować mieszkańców do działań na rzecz drzew w krajobrazie wsi czy miasteczka. Wspólnie spróbujemy zaplanować takie działania. Jako inspiracje przedstawimy dobre przykłady działań z Polski oraz przykłady zagraniczne.

Uczestnicy szkolenia otrzymają publikację "Poradnik Przyjaciół Drzew" a także sadzonki wybranych przez siebie drzew, które symbolicznie wspomogą realizację inicjatywy zaplanowanej przez uczestnika szkolenia. Metoda warsztatowa wprowadzi bardzo praktyczny wymiar wspólnie spędzonego czasu, a pomoce edukacyjne pomogą w zdobywaniu nowych obszarów wiedzy.

Szkolenie jest bezpłatne.

Zgłoszenia należy kierować na adres zpk@pomorskieparki.pl, podając:
- imię i nazwisko,
- reprezentowaną instytucję/organizację/grupę,
- telefon kontaktowy,
- e-mail.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy zastrzegają prawo ograniczenia ilości uczestników z jednej instytucji.

W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami Zaborskiego Parku Krajobrazowego tel. 52 396 09 64 lub 727 660 065 lub Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa tel. 55 261 22 16, sekretariat@ekokwidzyn.pl.