Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wyniki etapu parkowego

Data: 16-01-2014
Uczestnicy etapu parkowego XIII edycji konkursu ogólnopolskiego ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski grafika
Reprezentacja Gimnazjum w Brusach. grafika
Reprezentacja Gimnazjum nr 3 w Chojnicach. grafika
Reprezentacja Zespołu Szkół Publicznych w Konarzynach. grafika
Reprezentacja Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi . grafika
Jedną z konkurencji było rozpoznawanie gatunków roślin chronionych. grafika
Uczestnicy konkursu podczas rozwiązywania testu.  grafika
Podczas konkursu uczestnicy rozwiązywali m.in. test składający się z 25 pytań.  grafika
Przywitanie uczestników etapu parkowego konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” grafika

W dniu 16 stycznia 2014 roku w Zaborskim Parku Krajobrazowym odbył się etap parkowy ogólnopolskiego konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpiły cztery gimnazja: z Brus, Konarzyn, Nowej Cerkwi i nr 3 z Chojnic.


Zadaniem drużyn było rozwiązanie testu z zakresu biologii i geografii oraz wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych województwa pomorskiego. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych oraz roślin pospolitych. Cały czteroosobowy zespół mógł łącznie zdobyć 592 punkty.


Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Brusach w składzie: Anna Majer, Patryk Janikowski, Agnieszka Liegmann, Anna Rodzeń. Zespół łącznie zdobył 468 punktów. Uczniów do konkursu przygotowały pani Beata Lubińska i Jolanta Pozorska – Cuppa.


Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3 w Chojnicach w składzie: Szymon Gostomski, Jakub Szyszka, Paulina Kiełpińska, Alicja Adamczyk. Zespół łącznie zdobył 465 punktów. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Ewa Raith.


Trzecie miejsce ex aequo zajęło Gimnazjum w Konarzynach oraz Gimnazjum w Nowej Cerkwi. W klasyfikacji końcowej obie drużyny posiadały 394,5 pkt.


Gimnazjum w Konarzynach reprezentowała drużyna w składzie: Fabian Miszewski , Maciej Tyborski, Weronika Jażdżewska, Oliwia Bakhaus . Uczniów do konkursu przygotowała Pani Elżbieta Blank.


Gimnazjum w Nowej Cerkwi w składzie: Joanna Witoszka, Agnieszka Szramka, Natalia Bielasz, Dominika Sajnaj . Uczniów do konkursu przygotowała Pani Elżbieta Pałaszyńska.


Indywidualnie najlepszy wynik w etapie parkowym zdobyła Anna Majer z Gimnazjum w Brusach, która zdobyła 130 punktów na 148 możliwych.


Wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i trud włożony w przygotowania do konkursu.


Gimnazjum w Brusach będzie reprezentowało Zaborski Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 3 kwietnia 2014 roku we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym w Kościerzynie.


Organizacja konkursu została dofinansowana przez WFOŚiGW w Gdańsku.