Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wyniki etapu parkowego

Data: 14-03-2024

14 marca 2024 roku w Zaborskim Parku Krajobrazowym odbył się etap parkowy ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny, które reprezentowały: Szkołę Podstawową z Leśna, Szkołę Podstawową nr 7 z Chojnic, Szkołę Podstawową z Konarzyn i Szkołę Podstawową ze Swornegaci.

Hasło tegorocznej edycji konkursu to „Ssaki Polski”, a zadaniem drużyn było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych województwa pomorskiego, a także ssaków występujących w naszym kraju. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania wybranych gatunków.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach w składzie: Julia Blukis, Weronika Mądrzejewska i Tymoteusz Gierszewski. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Ewa Raith.

Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Leśnie w składzie: Martyna Czarnowska, Iga Kossak Główczewska, Dominika Lemańczyk. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Magdalena Orzłowska.

Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Swornegaci, którą reprezentowała drużyna w składzie: Karol Cupa, Hubert Januszewski, Ula Sidorowska. Uczniów do konkursu przygotował Pan Karol Leszczyński.

Czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Konarzyn, którą reprezentowała drużyna w składzie: Bartłomiej Ginter, Karolina Kutz, Maksymilian Wojcieszyński. Uczniów do konkursu przygotował Pan Karol Leszczyński.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik na etapie parkowym zdobył Tymoteusz Gierszewski ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach, który zdobył 106 punktów na 114 możliwych. 

Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach będzie reprezentowała Zaborski Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2024 roku w Schodnie w Zielonej Szkole przy Wdzydzkim Parku Krajobrazowym.

Zadanie zespołowe sprawdzające umiejętności czytania mapy fot. Weronika Janta
Uczestnicy w czasie rozwiązywania testu fot. Weronika Janta
Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach fot. Weronika Janta
Uczestnicy konkursu fot. Weronika Janta