Konkurs recytatorski Eko-Art 2011

Data: 31-10-2011
Julia Kruszewska została nagrodzona w kategorii poezja śpiewana grafika
Sława Jaruszewska z Gimnazjum nr 3 w Chojnicach grafika
Melania Podolska z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach odbiera wyróżnienie grafika

27 i 28 października w Chojnickim Domu Kultury odbył się finał powiatowego konkursu recytatorskiego Eko-Art 2011.


Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu powiatu chojnickiego. Przygotowany repertuar tematycznie musiał być związany ze środowiskiem naturalnym człowieka, pięknem przyrody i jej ochroną. Przeważała poezja Szymborskiej, Asnyka, Gałczyńskiego, ale zdarzały się także recytacje utworów autorstwa poetów związanych z Borami Tucholskimi - Jana Sabiniarza i Ludwika Lipnickiego. Finałowy turniej przeprowadzono w kilku kategoriach.


Laureatami konkursu w kategorii klasy I-III ze szkół podstawowych zostali: 1 nagroda - Dawid Gappa SP w Ogorzelinach, 2 nagroda - Amelia Gostomczyk SP w Kłodawie, 3 nagroda - Anna Dzwonkowska SP nr 3 w Chojnicach i Amelia Stolp SP nr 7 w Chojnicach. Wyróżnienia otrzymali: Marta Roszak SP nr 5 w Chojnicach, Kinga Schramke SP w Brusach, Maja Wojgienica SP nr 1 w Chojnicach i Wojciech Zenker Katolicka SP w Chojnicach.


Laureatami konkursu w kategorii klasy II-VI ze szkół podstawowych zostali: 1 nagroda - Krzysztof Łuszczak SP nr 7 w Chojnicach, 2 nagroda - Wiktoria Chodasiewicz SP nr 3 w Chojnicach, 3 nagroda - Alicja Mesjasz SP nr 1 w Chojnicach i Szymon Wnuk Lipiński SP w Ogorzelinach. Wyróżnienia: Maja Czarnecka SP nr 5 w Chojnicach, Karol Piekarz SP nr 7 w Chojnicach, Aleksandra Sikorska SP nr 1 w Czersku, Adrianna Ziółtkowska SP w Brusach i Marta Korda SP nr 1 w Czersku. Nagrodę w kategorii poezja śpiewana otrzymała Zuzanna Garwol SP w Silnie.


Laureatami konkursu w kategorii gimnazja zostali: 1 nagroda - Klaudia Nica Teatr Niepokorny ChDK w Chojnicach i Diana Trzeciak Gimnazjum w Sławęcinie, 2 nagroda - Sława Jaruszewska Gimnazjum nr 3 w Chojnicach, 3 nagroda - Klaudia Prochowska Gimnazjum nr 3 w Chojnicach i Kamila Puchalska Gimnazjum nr 3 w Chojnicach. Wyróżnienia otrzymali: Kamila Januszewska Gimnazjum w Sławęcinie, Laura Breszka Gimnazjum w Czersku, Melania Podolska Gimnazjum nr 2 w Chojnicach, Aneta Szulc Gimnazjum w Konarzynach, Marcelina Wolnikowska Gimnazjum nr 1 w Chojnicach. Nagrodę w kategorii poezja śpiewana otrzymała Julia Kruszewska z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach.


W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżniono Kaję Gradowską z Liceum Ogólnokształcącego w Czersku.


Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez: Chojnicki Dom Kultury, Fundację Ekologiczną Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej, Park Narodowy "Bory Tucholskie" i Zaborski Park Krajobrazowy.