Festyn z okazji Dnia Ziemi w Tucholi

Data: 28-05-2014

W dniu 24 maja br. w Tucholi odbyły się XII uroczyste obchody Dnia Ziemi, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Zmieniaj nawyki - nie klimat”. Głównym organizatorem festynu był Tucholski Park Krajobrazowy, a sama impreza stanowiła doskonałą okazję do promocji walorów przyrodniczych i kulturowych Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie.


Swoje stoiska miały parki krajobrazowe województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. W ramach festynu zorganizowano III Borowiacki Rajd Nordic Walking. Uczestniczyła w nim liczna grupa z Chojnic i Charzyków. Dla uczestników Festynu przygotowano przeróżne atrakcje - konkursy, występy artystyczne uczniów tucholskich szkół i przedszkoli oraz Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego „Gwiżdże” z Brus. Podobnie jak w latach ubiegłych można było wymienić baterie na sadzonki krzewów i drzew.


Stoisko Zaborskiego Parku Krajobrazowego poświęcone było tradycyjnym ogrodom przyjaznym naturze i krajobrazom. Poprzez gry edukacyjne zachęcaliśmy do zgłębiania wiedzy na temat roli dzikich zapylaczy w ogrodach. Laureaci konkursów otrzymali drobne nagrody: zakładki, smycze, foldery, a na zakończenie wśród uczestników festynu rozlosowano budki lęgowe dla ptaków.

 

Grupa taneczna "Gwiżdże" z Brus przy akompaniamencie kapeli z Karsina i Wiela
Stoisko Zaborskiego Parku Krajobrazowego
Stoisko Zaborskiego Parku Krajobrazowego
Puzzle prezentujące tradycyjny ogród
Stoisko Tucholskiego Parku Krajobrazowego
Stoisko Tucholskiego Parku Krajobrazowego