Ferie zimowe w ZPK

Data: 14-02-2012
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach podczas obserwacji ornitologicznych nad Jeziorem Charzykowskim grafika
W trakcie zajęć w sali edukacyjnej Jeziora Charzykowskiego grafika
Oparzelisko na Jeziorze Charzykowskim grafika
Perkozek w towarzystwie kaczek krzyżówek grafika
Papierowe gile wykonane przez uczniów z SP Charzykowy grafika
Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego podczas zajęć terenowych grafika
Uczestnicy konkursów przyrodniczych w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach grafika
Gra ,,Jeziora skarbem zaborskiej przyrody” jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem grafika
Chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii obserwujący łabędzie nieme grafika

Pomimo, że ferie to czas odpoczynku od nauki i szkoły, uczniowie bardzo chętnie przybywali do siedziby Zaborskiego Parku Krajobrazowego, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Parku.


W ramach spotkań uczniowie zgłębiali tajniki życia ptaków zimujących nad Jeziorem Charzykowskim, dowiadywali się jak bezpiecznie dokarmiać naszych skrzydlatych przyjaciół oraz poznawali tajemnice mrocznego istnienia sów. Podczas zajęć nie zabrakło również zabaw przyrodniczych oraz prac plastycznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jednak największe wrażenie na uczestnikach ferii wywarły obserwacje ptaków wodnych licznie skupionych w oparzeliskach na Jeziorze Charzykowskim.

Jak co roku pracownicy Parku odwiedzili młodzież na zimowisku w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją zatytułowaną ,,Jeziora skarbem zaborskiej przyrody”, która dotyczyła walorów przyrodniczych jezior ZPK. Następnie uczestnicy ferii rozwiązywali karty pracy oraz brali udział w grach i konkursach.


W trakcie ferii z oferty Zaborskiego Parku Krajobrazowego skorzystało 111 uczniów. Salę edukacyjną Jeziora Charzykowskiego odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach i Rytlu oraz młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie Człuchowskim.