Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Zaborski Park Krajobrazowy

  • Zaborski Park Krajobrazowy
    Zaborski Park Krajobrazowy

Zaborski Park Krajobrazowy

CHARZYKOWY
Pomóżmy ptakom przetrwać zimę
Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję!
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie
Mapa interaktywna
WFOSiGW

W czwartek 23 maja 2019 r. zakończyła się kolejna edycja konkursu dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, którego celem jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy na temat Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Konkurs w tym roku odbył się w nieco zmienionej formule. Do finału awansowały trzyosobowe reprezentacje z 23. szkół z terenu miasta i gminy Chojnice, miasta i gminy Brusy oraz gminy Konarzyny.

Na wielki finał do Charzyków dotarło 21. drużyn, które zmierzły się z testem oraz wzięły udział w grze terenowej „Wyprawa przyrodnika”.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Silnie w składzie: Natalia Malinowska, Jakub Nowicki i Mateusz Muchowski. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Barbara Szczęsna.

Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach w składzie: Szymon Szarmach, Krzysztof Jażdżewski i Daniel Wenderski. Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Maria Synak i Ewa Raith.

Trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach w składzie: Karol Łoński, Grzegorz Libera i Jakub Kopiszka. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Jolanta Krzyżewska.

Czwarte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach w składzie: Kamila Mankiewicz, Tymoteusz Lepak i Karolina Szulc. Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Mariola Daniłko i Danuta Kryst.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się przy Chojnickim Klubie Żeglarskim w Charzykowach.