przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

Jak stworzyć dom dla porobnic?

z dnia 12-05-2020

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego prosty sposób przygotowania domu dla pszczół porobnic.

czytaj więcej ...

Jak stworzyć dom dla murarek?

z dnia 30-04-2020

Może część nadchodzacego majowego weekendu poświęcimy na stworzenie domku dla murarki ogrodowej? Potrzebujemy tylko trzciny sznurka i odrobiny czasu.

czytaj więcej ...

Odtworzenie infrastruktury po nawałnicy

z dnia 30-04-2020

Na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego zakończono odtwarzanie infrastruktury edukacyjno-turystycznej zniszczonej lub uszkodzonej podczas nawałnicy w dniu 11 sierpnia 2017 r. Działanie finansowane było ze środków Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

czytaj więcej ...

"Pomóżmy ptakom przetrwać zimę" - termin dostarczania prac.

z dnia 21-04-2020

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego koronawirusem informujemy, że nowy termin dostarczania prac w konkursie "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę" zostanie wskazany po zakończeniu zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach.

czytaj więcej ...

"Pomóżmy ptakom przetrwać zimę" - zmiana terminu dostarczania prac.

z dnia 18-03-2020

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego koronawirusem informujemy, że przedłużamy termin dostarczania prac w konkursie "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę" do 17 kwietnia 2020 r.

czytaj więcej ...

I edycja konkursu "Mem przyrodniczy" - zaproszenie

z dnia 06-03-2020

Stwórz mem! Może uda Ci się obalić jakiś przyrodniczy mit lub w zabawny sposób przekazać myśl, której nie da się już „odzobaczyć”. Mem to nośnik informacji kulturowej, brzmi poważnie, ale pewnie nie raz widziałeś krążące w sieci obrazki, zdjęcia czy grafiki z trafionymi w punkt podpisami, wykorzystujące kultowe cytaty lub stanowiące po prostu śmieszny żart. Zapraszamy do udziału w konkursie.  

czytaj więcej ...

30-lecie Zaborskiego Parku Krajobrazowego

z dnia 28-02-2020

28 lutego 1990 roku, na podstawie uchwały Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy, utworzono Chojnicki Park Krajobrazowy, który rok później zmienił nazwę na Zaborski. 

czytaj więcej ...

Warsztaty z nasłuchami sów - SOS dla sów

z dnia 28-02-2020

Stowarzyszenie Ochrony Sów w partnerstwie z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym serdecznie zapraszają na bezpłatny warsztat stacjonarno-terenowy "SOS dla sów".

czytaj więcej ...

Monitoring koncentracji zimujących łabędzi krzykliwych w sezonie 2019/2020

z dnia 29-01-2020

  Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego, przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, kontynuowali monitoring zimowych koncentracji łabędzi krzykliwych, który rozpoczęto w 2016 roku.  

czytaj więcej ...

Znamy zwycięzców etapu parkowego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

z dnia 13-01-2020

W dniu 9 stycznia 2020 roku w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbył się etap parkowy ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © , ul. Turystyczna 10, 89-606 Charzykowy