Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Zaborski Park Krajobrazowy

  • Zaborski Park Krajobrazowy
    Zaborski Park Krajobrazowy

Zaborski Park Krajobrazowy

CHARZYKOWY
Ostoja przyrody rodzimej
Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję!
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie
Mapa interaktywna

W dniu 14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach odbył się etap gminny ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Do rywalizacji stanęło osiem drużyn z gminy i miasta Chojnice.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań za który można było uzyskać maksymalnie  70 punktów.

Poniżej prezentujemy wyniki:

Miasto Chojnice:

1. Zofia Malinowska, Julia Piesik, Maja Hejnicka, Amelia Stolp ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach – 209 pkt.
2. Kacper Synak, Jan Wolski, Marta Grabowska, Amelia Zabrocka ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach – 191 pkt.
3. Amelia Dziennik, Michalina Dziennik, Jakub Kowalski, Aleksandra Jażdżewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach – 178 pkt.

Gmina Chojnice:
1. Sara Lewandowska, Monika Sypniowska, Kinga Lemanczyk, Łukasz Szmagliński ze Szkoły Podstawowej w Silnie – 214 pkt.
2. Marta Schada Borzyszkowska, Patrycja Kupczyk, Małgorzata Jażdżewska, Patrycja Weilandt ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach – 164 pkt.
3. Kajetan Cupa, Kinga Hamernik, Kinga Orlikowska, Adrian Osowski ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi – 153 pkt.
4. Konstanty Masłoch, Michał Kaźmierczak, Patryk Kosmalski ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach – 141 pkt.
5. Agata Wysocka, Dominik Szymański, Weronika Brzozowska, Kamil Bieliński ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie – 133 pkt.

Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach i Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach zgodnie z regulaminem konkursu, jako jedyne szkoły ze swoich gmin, automatycznie kwalifikują się do kolejnego etapu.

Reprezentacje poszczególnych gmin wezmą udział w finale parkowym, który odbędzie się dnia 11 stycznia 2018 roku o godzinie 10:00 w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach.

Do etapu parkowego zakwalifikowały się następujące reprezentacje: Szkoła Podstawowa nr 7 z Chojnic, Szkoła Podstawowa z Silna, Szkoła Podstawowa nr 2 z Brus oraz Zespół Szkół Publicznych z Konarzyn.

Na etapie parkowym reprezentacje czterech szkół – z każdej cztery osoby, zwycięzcy etapu gminnego, rozwiązują indywidualnie test składający się z 25 pytań (15 pytań ogólnych – dotyczących wiedzy z zakresu biologii i geografii, pozostałych 10 pytań dotyczyć będzie informacji na temat parków krajobrazowych województwa pomorskiego). Każdy uczeń z danego zespołu pracuje na całą drużynę, ponieważ ostateczny wynik reprezentacji to suma punktów uzyskanych przez każdego z uczniów. Dodatkową konkurencją będzie rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt chronionych oraz roślin pospolitych.

Organizacja konkursu została dofinansowana przez WFOŚiGW w Gdańsku.